top of page
Nil Topaloğlu

Nil TOPALOĞLU

KLİNİK PSİKOLOG

2. DÜZEY EMDR TERAPİSTİ

      2011-2017 yılları arasında Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. 2018-2020 yılları arasında Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Klinik Psikoloji bölümünden uzmanlığını aldı.

 

      2017-2018 yılları arasında Padem Psikoloji’den Bilişsel ve Davranışçı Terapi eğitimi (72 saat),

      2017-2020 yılları arasında da Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nden Rorschach ve TAT testlerinin eğitimini tamamladı.

      2019 yılında Vektörel Grup’tan Aile Danışmanlığı eğitimi aldı.

      2020 yılında EMDR 1. Düzey eğitimi tamamladı.

 

      2016 yılında Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi’nde,

      2017 yılında Fransız Lape ve Moodist Hastanelerinde gönüllü staj programını tamamladı.

      2019-2020 yılı arasında İstanbul Psikoloji Okulu’nda stajını tamamladı.

 

      Şu anda süpervizyon eşliğinde UMAY Pedagojik ve Psikolojik Danışmanlık Eğitim ve Gelişim Projeleri Uygulama Merkezi’nde çalışmalarına devam etmektedir.

     

     2011-2012 yılları arasında Sabancı Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında İşitme Engelliler Okulunda bir sene boyunca gönüllü olmuştur. İşitme engelli çocuklar ile çalışıp onlara yararlı aktiviteler içinde yer almıştır.

      2016 yılında Sabancı Üniversitesi kapsamında Human Library (Yaşayan Kütüphane) projesinde yer aldı. Bu proje, ayrımcılık-dışlanmaya maruz kalan, merak ve ilgi uyandıran ilham verici hikayesi olan birbirinden farklı karakterlerin katıldığı, kâr amacı gütmeyen uluslararası bir projedir. Kütüphanenin amacı basmakalıp inançları ortadan kaldırmaktır. Farklı karakterleri dinleyerek ve de konuşarak yapıcı bir diyalog hedeflenir.

 

     Yayınlar:

 

      Atalayer D. Ang IHY. (Nisan 2017). A common genetic etiology for impulsivity and overeating. Eating Disorders. (Submitted)

      Uluslararası ve Ulusal Kongrelerde Sunulan Posterler:

      Atalayer D., Korkut O., Gülbay C., Özen N., Topaloğlu N., Sungar C.G., Gökova B. (Mayıs 2017). Music and Memory: effects of vocality and familiarity. 15. Uluslararası Sinirbilim Kongresi, Sakarya. (Poster sunumu)

bottom of page